Witamy

Proponujemy wam wejście do Wspólnoty Anonimowych Alkoholików. We wspólnocie tej uwolnisz się od trosk, zmartwień i nudy. Na nowo obudzi się twoja wyobraźnia. Życie nabierze nowego sensu.

We Wspólnocie znaleźliśmy braterstwo, troskliwą pomoc. I ty znajdziesz w AA to, czego najbardziej potrzebujesz. Niektórzy z was z niedowierzaniem pytają: Jak to możliwe? Jak to? I zaraz potem: gdzie szukać ludzi, o których mówicie? Nowych przyjaciół możesz spotkać w swoim własnym otoczeniu. W zasięgu twej ręki umierają, pozbawieni wszelkiej pomocy alkoholicy. Giną w beznadziei, jak ludzie na tonącym okręcie. Jeśli mieszkasz w dużym mieście są w nim tysiące takich ludzi. Dobrze i źle sytuowanych, stojących na różnych szczeblach drabiny społecznej, bogatych i biednych... Wśród nich znajdziesz przyjaciół na całe życie. Połączą cię z nimi nowe i wręcz cudowne więzi, bowiem razem umkniecie od klęski i rozpoczniecie - ramię w ramię - wspaniałą podróż. Wówczas pojmiesz, co to znaczy dawać siebie innym. Dawać - po to, by mogli przetrwać i zacząć żyć od nowa. Zdołasz zrozumieć całą głębię przykazania "kochaj bliźniego swego, jak siebie samego" /Wizja dla Ciebie - Wielka Księga str. 137/Przed sobą masz najbardziej owocne lata swego życia.

Obietnice AA

 

Już w połowie drogi zadziwią nas osiągnięte rezultaty.- poznamy nową wolność i nowe szczęście, 
- Nie będziemy ani żałować przeszłości, ani "zatrzaskiwać za nią drzwi" 
- Pojmiemy sens słów "pogoda ducha" i zaznamy spokoju.
- Bez względu na to, jak nisko upadliśmy, dostrzeżemy że i z naszego doświadczenia mogą skorzystać inni.
- Zniknie uczucie bezużyteczności i pokusa  rozczulanie się nad sobą. 
- Bardziej niż sobą zainteresujemy się bliźnim. 
- Zniknie egoizm
- Zmieni się cały nasz stosunek do życia. 
- Opuści nas strach przed ludźmi i niepewnością materialną.
- Znajdziemy intuicyjnie sposób postępowania w sytuacjach, których dotąd nie umieliśmy rozwiązać.
- Nagle zaczniemy pojmować, że Bóg czyni dla nas to, czego sami dla siebie nie byliśmy w stanie uczynić.   

Czy są to obietnice bez pokrycia?

Sądzimy , że nie. Urzeczywistniają się czasami szybko, czasami wolniej, ale zawsze materializują się , jeśli nad nimi pracujemy.