Uzyskiwanie pomocy od Al-Anon

Wielu naszych członków zrobiło pierwszy krok w kierunku lepszego życia, kiedy zdecydowali się wziąć udział w spotkaniu grup rodzinnych Al-Anon.

W grupie Al-Anon  zostaniesz przyjęta z akceptacją i zrozumieniem. Kiedy życie rodzinne z problemem pijącego jest chaotyczne, spotkanie Al-Anon może zapewnić bardzo potrzebną bezpieczną przystań, w której można dzielić się doświadczeniem, siłą i nadzieją.

Skontaktuj się z nami

Nas uczestnicy, którzy są członkami Al-Anon, są dostępni przez 365 dni w roku - w godzinach od 10:00 do 21:00 -  i są gotowi aby odpowiedzieć na Twoje pytania, pod numerami: 7923004689 ; 07305977643 ; 07586990927.

Jesteś więcej niż mile widziana, gdy pojawisz się na spotkaniu Al-Anon. Wielu członków woli najpierw zadzwonić na nasze telefony.

Spotkania wirtualne (online i telefoniczne)

Dalsze możliwości pomocy są dostępne za pośrednictwem różnych platform wirtualnych spotkań. Są one zgodne z tymi samymi zasadami, co spotkania twarzą w twarz, w tym zobowiązanie do zachowania anonimowości i są prowadzone przez Światowe Biuro Obsługi Al-Anon.

Literatura Al-Anon

Mamy bogate źródło literatury Al-Anon, które pomoże ci zrozumieć wszystkie aspekty radzenia sobie ze skutkami alkoholizmu innej osoby.  Literatura jest dostępna, do kupienia na spotkaniach.

Wspólnoty Al-Anon i Al-teen istnieją od ponad 60 lat.  Zapewniają wsparcia osobom dotkniętym piciem innej osoby. Obecnie spotyka się ponad 25 000 grup Al- Anon i Alateen w 133 krajach oraz odbywa się 107 spotkań elektronicznych (internetowych i telefonicznych). 

Wszystkie spotkania są anonimowe i poufne. Nie ma opłat ani składek za członkostwo.

 

Uwaga: Zgodnie z Tradycjami: 11 i 12, grupy rodzinne Al- Anon szanują anonimowość wszystkich członków Al- Anon, Alateen i Anonimowych Alkoholików. Kiedy publikowany jest dowolny obraz twarzy, osoba na tym zdjęciu nie jest członkiem Al- Anon, Alateen ani AA.

Uzyskiwanie pomocy zaczyna się od podjęcia działań. Dzwonienie do Al-Anon lub po prostu pojawienie się na spotkaniu może być pierwszym krokiem w kierunku zmiany twojej sytuacji na lepsze.