Czego oczekiwać na spotkaniu?

Rozumiemy, że możesz być pełna pytań przed swoim pierwszym spotkaniem Al-Anon. Oto, czego możesz się spodziewać.

Spodziewaj się, że spotkasz ludzi z różnych środowisk połączonych wspólną więzią: trudny związek z pijącym. Mogą to być krewni, lub przyjaciele kogoś, kto pije. 

Chociaż nasze doświadczenia mogą być wspólne, każdy członek będzie miał wyjątkową perspektywę na problem radzenia sobie z alkoholizmem. Jeśli masz otwarty umysł, prawdopodobnie usłyszysz coś, z czym możesz się identyfikować, co pomoże ci iść do przodu.

Nie doradzamy ani nie osądzamy

W Al-Anon nie oferujemy porad, w jaki sposób możesz pomóc pijącemu zmienić swoje zachowanie. Naprawdę zrozumienie, że Al-Anon jest tylko dla twojego dobra, może zająć trochę czasu, aby pomóc ci uporać się ze skutkami picia innych osób. Dlatego zalecamy uczestnictwo w co najmniej sześciu spotkaniach, zanim zdecydujesz, czy Al-Anon jest dla ciebie.

Bez względu na twoją historię, możesz oczekiwać, że zostaniesz ciepło przyjęta i nie zostaniesz w żaden sposób osądzona ani poddana presji. Spotkania Al-Anon mają na celu pomóc członkom zebrać się i znaleźć siłę do rozwiązania własnych problemów.

Posiadamy również bogatą inspirującą literaturę Al-Anon, która pomoże Ci uzyskać zrozumienie, aby zapewnić dodatkowe wsparcie. 

Anonimowość

Twoja anonimowość jest chroniona tylko przy użyciu imion. Nie zostaniesz poproszona o ujawnienie swojego nazwiska lub jakichkolwiek innych danych dotyczących swojej tożsamości lub osoby pijącej. Wszystko, co zostało omówione podczas spotkania Al-Anon, jest traktowane jako poufne, w tym twoja obecność na spotkaniu.

Niespodziewane niespodzianki

Często najbardziej satysfakcjonujące elementy doświadczenia Al-Anon to te, których się nie spodziewałeś. Należą do nich chwile spokoju, ukojenia, pewności siebie i jasności, które dają nadzieję na przyszłość. 

 

 

W Al-Anon możesz znaleźć przestrzeń i czas na zmianę własnego życia na lepsze.

pociag.PNG

© 2010-2021

Zastrzeżenie: Ta strona internetowa nie jest ani zatwierdzona ani popierana przez Alcoholics Anonymous World Services, Inc. Jest udostępniana wyłącznie jako publiczne narzędzie informacyjne dla osób zainteresowanych problemem alkoholowym. Odnośniki do innych witryn internetowych nie oznaczają poparcia ani powiązania z tymi podmiotami. Niektóre informacje na tej stronie zostały pierwotnie opublikowane przez AA World Services, Inc. lub AA Grapevine, Inc., ale nie należy zakładać, że oznacza to dalsze zatwierdzanie przez Konferencję Służb Ogólnych ich wykorzystania w tej witrynie.