Czego oczekiwać na spotkaniu?

Rozumiemy, że możesz być pełna pytań przed swoim pierwszym spotkaniem Al-Anon. Oto, czego możesz się spodziewać.

Spodziewaj się, że spotkasz ludzi z różnych środowisk połączonych wspólną więzią: trudny związek z pijącym. Mogą to być krewni, lub przyjaciele kogoś, kto pije. 

Chociaż nasze doświadczenia mogą być wspólne, każdy członek będzie miał wyjątkową perspektywę na problem radzenia sobie z alkoholizmem. Jeśli masz otwarty umysł, prawdopodobnie usłyszysz coś, z czym możesz się identyfikować, co pomoże ci iść do przodu.

Nie doradzamy ani nie osądzamy

W Al-Anon nie oferujemy porad, w jaki sposób możesz pomóc pijącemu zmienić swoje zachowanie. Naprawdę zrozumienie, że Al-Anon jest tylko dla twojego dobra, może zająć trochę czasu, aby pomóc ci uporać się ze skutkami picia innych osób. Dlatego zalecamy uczestnictwo w co najmniej sześciu spotkaniach, zanim zdecydujesz, czy Al-Anon jest dla ciebie.

Bez względu na twoją historię, możesz oczekiwać, że zostaniesz ciepło przyjęta i nie zostaniesz w żaden sposób osądzona ani poddana presji. Spotkania Al-Anon mają na celu pomóc członkom zebrać się i znaleźć siłę do rozwiązania własnych problemów.

Posiadamy również bogatą inspirującą literaturę Al-Anon, która pomoże Ci uzyskać zrozumienie, aby zapewnić dodatkowe wsparcie. 

Anonimowość

Twoja anonimowość jest chroniona tylko przy użyciu imion. Nie zostaniesz poproszona o ujawnienie swojego nazwiska lub jakichkolwiek innych danych dotyczących swojej tożsamości lub osoby pijącej. Wszystko, co zostało omówione podczas spotkania Al-Anon, jest traktowane jako poufne, w tym twoja obecność na spotkaniu.

Niespodziewane niespodzianki

Często najbardziej satysfakcjonujące elementy doświadczenia Al-Anon to te, których się nie spodziewałeś. Należą do nich chwile spokoju, ukojenia, pewności siebie i jasności, które dają nadzieję na przyszłość. 

 

 

W Al-Anon możesz znaleźć przestrzeń i czas na zmianę własnego życia na lepsze.

Beautiful Landscape