Dzisiaj na naszej grupie miała miejsce miła uroczystość. Nasz przyjaciel Wojciech obchodził 1 rocznice trzeźwości. Wielkim a zarazem miłym zaskoczeniem - dla nas - był przyjazd tak wielu uczestników polskojęzycznej Wspólnoty AA w Szkocji i Anglii.
Mityng przebiegał ustalonym trybem i wszystko co dotychczas robiliśmy na tych spotkaniach zostało zachowane. Prowadzącym był Witek, który jest we Wspólnocie 6 miesięcy. Witek do pomocy dobrał sobie Sławka. Bardzo się ucieszyliśmy, że zaproszenie do spikerki przyjął Robert. Po jego wypowiedzi odczytaliśmy kolejny, krótki fragment z Wielkiej Księgi. Obecni uczestnicy szukali własnych analogii do czytanego tekstu z rozdziału „Opowieść Billa”. Po tych wypowiedziach a zarazem refleksjach służby naszej grupy przedstawiły sprawozdanie z swojej pracy. Pracy było sporo, jest sporo a będzie jeszcze więcej. Po sprawozdaniach T omówił legat „Służba”. Temat ten przedstawił w kontekście własnego rozumienia kim jest zaufany sługa oraz czym jest służba. Uczestnicy spotkania wyrazili uznanie dla sposobu w jaki został poruszony ten wątek. Po nim nastąpiły inne, ciekawe wypowiedzi. Wszyscy podkreślali wagę służenia oraz korzyści jakie służba im dała i daje.
Tak po dwóch godzinach dojechaliśmy do godziny 13-tej z minutami i głos zabrał Wojciech. Wojciech był niezmiernie wzruszony a zarazem szczęśliwy. Także nam klucha stawała w gardle. Grupa przekazała Wojtkowi pisemne podziękowanie za jego służbę na rzecz grupy i Wspólnoty a dodatkowo obdarzyliśmy Wojciecha medalionem rocznicowym. Było uścisków co niemiara. Przy pysznych ciastach i tortach oraz napojach siedzieliśmy do godziny 15.00. Te cztery godziny wspólnego pobytu unaoczniły nam, jak warto było się zmobilizować i spotkać się przy wspólnym stole. Aktywność Wojtka, jego urok osobisty, empatia i pragnienie bycia i życia w 4 wymiarze dają nadzieję, że nasz Jubilat nie zejdzie już z raz obranej drogi. Pamiętaj Wojtku; bardzo Cię potrzebujemy ale jesteśmy tutaj także dla Ciebie!

Twórcy, realizatorzy oraz administratorzy tej witryny nie reprezentują nikogo poza samymi sobą. Podstawowy cel jaki nam przyświeca to dotarcie do jak najszerszej liczby osób, które mają problem z uzależnieniem. Może to ich dotyczyć osobiście bądź ich przyjaciół, znajomych czy członków rodziny.