Dla osób oraz rodzin zmagających się z uzależnieniem alkoholowym

Dzisiaj na naszej grupie miała miejsce miła uroczystość. Nasz przyjaciel Wojciech obchodził 1 rocznice trzeźwości. Wielkim a zarazem miłym zaskoczeniem - dla nas - był przyjazd tak wielu uczestników polskojęzycznej Wspólnoty AA w Szkocji i Anglii.
Mityng przebiegał ustalonym trybem i wszystko co dotychczas robiliśmy na tych spotkaniach zostało zachowane. Prowadzącym był Witek, który jest we Wspólnocie 6 miesięcy. Witek do pomocy dobrał sobie Sławka. Bardzo się ucieszyliśmy, że zaproszenie do spikerki przyjął Robert. Po jego wypowiedzi odczytaliśmy kolejny, krótki fragment z Wielkiej Księgi. Obecni uczestnicy szukali własnych analogii do czytanego tekstu z rozdziału „Opowieść Billa”. Po tych wypowiedziach a zarazem refleksjach służby naszej grupy przedstawiły sprawozdanie z swojej pracy. Pracy było sporo, jest sporo a będzie jeszcze więcej. Po sprawozdaniach T omówił legat „Służba”. Temat ten przedstawił w kontekście własnego rozumienia kim jest zaufany sługa oraz czym jest służba. Uczestnicy spotkania wyrazili uznanie dla sposobu w jaki został poruszony ten wątek. Po nim nastąpiły inne, ciekawe wypowiedzi. Wszyscy podkreślali wagę służenia oraz korzyści jakie służba im dała i daje.
Tak po dwóch godzinach dojechaliśmy do godziny 13-tej z minutami i głos zabrał Wojciech. Wojciech był niezmiernie wzruszony a zarazem szczęśliwy. Także nam klucha stawała w gardle. Grupa przekazała Wojtkowi pisemne podziękowanie za jego służbę na rzecz grupy i Wspólnoty a dodatkowo obdarzyliśmy Wojciecha medalionem rocznicowym. Było uścisków co niemiara. Przy pysznych ciastach i tortach oraz napojach siedzieliśmy do godziny 15.00. Te cztery godziny wspólnego pobytu unaoczniły nam, jak warto było się zmobilizować i spotkać się przy wspólnym stole. Aktywność Wojtka, jego urok osobisty, empatia i pragnienie bycia i życia w 4 wymiarze dają nadzieję, że nasz Jubilat nie zejdzie już z raz obranej drogi. Pamiętaj Wojtku; bardzo Cię potrzebujemy ale jesteśmy tutaj także dla Ciebie!